En Çok Tanınan Youtube Fenomenleri

En Tanınan Youtube Fenomenleri

Son yıllarda dünyada olduğu kadar ülkemizde de çeşitli sosyal medya kanalları ile fenomen haline gelen birçok insan var. Sosyal medya fenomenlerine rakip olacak kadar takipçiye ulaşmış youtube fenomenleri de artık mevcut. Youtuberların fenomen olmalarındaki en önemli etken buldukları farklı konular ile değişik videolar yüklüyor olmaları. Bu fenomenlerin abone sayıları o kadar hızla artıyor ki, siz bu satırları okurken bile belki de abone sayısı katlanan youtube fenomeni vardır. İşte birçoğunu belki de tanımadığınız Türk Youtube fenomenlerinden bazıları…

Enes Batur

10 milyon takipçiyi aşan Enes Batur, youtube denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. 1998 doğumlu olan genç youtuber, genel olarak oyun videoları ile izleyicilerin karşısında çıkmakta ve özellikle çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Öyle ki 2018 yılında “Hayal mi Gerçek mi Enes Batur” isimli kendi hayatını anlatan filmine özellikle çocuklar akın etmiştir.

Orkun Işıtmak

1996 yılında dünyaya gelen Orkun Işıtmak, İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken açtığı youtube kanalı ile ismini milyonlara duyurdu. Yaklaşık 6 milyondan fazla abonesi bulunan Işıtmak, halen eğlenceli videoları ile takipçi sayısını katlamaya devam ediyor.

OHA Diyorum

Bu bir kişi değil, birden fazla kişinin birlikte oluşturdukları ve Türkiye’de en bilinen youtube kanallarından bir tanesidir. Eğlence ve medya projesi olan OHA Diyorum kanalının 5 milyon abonesi bulunmaktadır. OHA Diyorum youtube kanalı Mediakraft Türkiye şirketi tarafından kiralanmakla birlikte, yönetimi de bu şirket tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kafalar

3 kişiden oluşan Kafalar youtube kanalı içerik üreticileri; Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Atakan Özyurt’tur. Atakan ile Fatih’in arkadaşlığın kanala daha sonra Bilal’de katılmış ve üç arkadaş youtube kanalları ile 5 milyondan fazla takipçiye ulaşmıştır. Kafalar kanalının genel olarak çektiği videolar eğlenceli içeriklerden oluşmaktadır.

Danla Bilic

1994 doğumlu olan ünlü youtuber Danla Bilic son zamanlarda adını daha fazla duyurmaktadır. Makyaj videoları ile dikkat çeken Bilic, samimi ve doğal tavırları sayesinde 2 milyondan fazla aboneye ulaşmıştır. Aynı zamanda instagram üzerinde de oldukça takipçiye hitap etmektedir.

Author: Aliminati

Küçük youtube kanallarına umut ışığı olmak için yola çıktım. Youtube doyum noktasına ulaştı diyenlere inat sektördeki tecrübelerimi sizlere aktarıyorum. Siteden edindiğiniz bilgilerle sizin de şansınızı denemenize olanak sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir