Youtube İzlenmelerini Arttırmak

Youtube’da Daha Çok İzlenmenin Yolları

Yaklaşık 15 senelik geçmişe sahip olan youtube, günümüzde her geçen gün popülerliğini ve üye sayısını arttırmaktadır. Youtube üye sayısı arttıkça ve kanal oluşturmak bu kadar basit oldukça youtube kanal sayısı da oldukça artmıştır. Fakat her kanal açan youtuber olamamakta, geniş kitlelere hitap edememekte, videoları çok fazla izlenmemektedir. Youtube’da kanalınızın daha fazla aboneye sahip olmasını ve videolarınızın daha çok izlenmesini istiyorsanız birtakım iş ve işlemler gerçekleştirmelisiniz.

Öncelikle youtube kanalı oluşturduğunuzda kanal reminin ve kanal açıklamalarına dikkat etmelisiniz. Çünkü, kanalınıza abone olmak isteyen bir kişi öncelikle sizin kanal resminize ve açıklama kısmınızda yazdıklarınıza bakacaktır. Bu nedenle kanalınıza koymuş olduğunu resmin kanalınızın içeriği ile bağlantılı uygun bir resim olmasına ve açıklamalar kısmının da etkileyici olmasına özen göstermelisiniz.

Videolarınızın çevresine hatırlatmalar koyun

Video çevresindeki hatırlatmalar nedir? Youtube da video izlerken sağdan, soldan, aşağıdan, yukarıdan birtakım açıklamaların çıktığını görürsünüz. Bunların bir reklam olduğunu sanan olabilir. Oysa ki bu detaylar videonun içeriğinde merak edebileceğiniz farklı ayrıntılara sizi yönlendirebilecek hatırlatmalardır. Bu tarz hatırlatmalar kullanmanız ve video yüklendikten sonra “Beni Takip Et” ya da “Üye olmayı unutmayınız” gibi bilgiler vermeniz abone sayınızı arttıracaktır.

Videolara Karşılık Video Yapmak

Youtube’da abone arttırmanın bir yolu da farklı youtube kanallarındaki abonelere kendinizi gösterebilmektedir. Bunu nasıl mı yapabilirsiniz? Youtube kanalınıza benzer içerikler ile yayın yapan kanalların videolarının yorum bölümüne kendi kanalınızın takip edilmesini isteyebilirsiniz. Hatta bu videolara karşı video yaparak, yani videoya video ile cevap vererek, çekmiş olduğunun videonun linkini yorum alanına yapıştırabilirsiniz. Böylece yorumlarda gezinen aboneler sizi fark edecek ve videonuza erişebilecektir. Videonuz abone olacak kullanıcının ilgisini çektiği takdirde böylece yeni bir abone kazanmış olabileceksiniz.

Youtube kanalınızın abone sayısı arttıkça daha geniş kitlelere ulaşmış olacaksınız. Bu nedenle ürettiğiniz içeriklere daha dikkat etmeli ve artık daha fazla içerik üretmelisiniz. Aboneleri tek tıkla kazanabildiğiniz gibi maalesef tek tıkla da kaybedebilirsiniz. Bu nedenle her zaman güncel, etkileyici olmanız ve daha çok kitleye hitap etmeye yönelik çalışmanız çok önemli.

Author: Aliminati

Küçük youtube kanallarına umut ışığı olmak için yola çıktım. Youtube doyum noktasına ulaştı diyenlere inat sektördeki tecrübelerimi sizlere aktarıyorum. Siteden edindiğiniz bilgilerle sizin de şansınızı denemenize olanak sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir