Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Son yıllarda büyük bir yükselişe geçerek sosyal medya platformları arasında liderliğe yükselen youtube içerik üreticileri aracılığıyla video hizmeti vermektedir.
Çeşitli içerikler üreten içerik üreticileri ve içeriklere google aracılığıyla reklam ekleyerek çok yüksek miktarlarda gelir elde edebilmektedirler.Bu gelir diğer platformlarda içerik üreten içerik üreticilerine cazip geldiği için son dönemde diğer platformlardan youtube platformuna geçişler başladı. Youtube kanalı nasıl açılır ve yapılması gereken ayarlar nelerdir bu yazımızda madde madde görelim.

youtube kanalı nasıl açılır

SIFIRDAN GMAİL HESABI OLUŞTURUN :

Birinci ve en önemli hususlardan biri sıfır bir gmail hesabı oluşturmaktır.
Sıfırdan oluşturmamızın sebebi yüzlerce siteye kayıtlı olan gmail hesabına gelen mailler youtube ve google tarafından gönderilen mailleri görmemizi engelleyerek iletişim konusunda bizi bir hayli sıkıntıya sokacaktır.
Sıfır mail ile kanal açmak hem daha güvenli hem daha az yorucudur.
Bu maddede dikkat etmeniz gereken husus gmail hesabınıza telefon doğrulaması yapmanız ve mobil onay güvenliğini açmanız gerektiğidir.

YOUTUBE KANALI OLUŞTURUN :

Gmail hesabınızı oluşturduktan sonra www.youtube.com sitesine giriş yapın sonrasında sağ üst kısımda bulunan profil resmine tıklayın.
Açılan menüde “Kanalım” seçeneğini tıkladıktan sonra açılan ekranda youtube kanalınıza isim vermeniz istenecektir. Dilediğiniz kanal ismini girdikten sonra “Kanal Oluştur” butonuna tıklayın.
(Tek kelimelik kanal ismi koymak istiyorsanız ilk kutucuğa kanal ismi ikinci kutucuğa ise nokta(.) işareti koyun youtube nokta(.) işaretini göstermez.

YOUTUBE KANAL ÖZELLEŞTİRME :

Youtube kanalınızı oluşturduktan sonra tam olarak bir youtube kanalı gibi görünmesi için kanal özelleştirme yapmanız gerekmektedir.
Youtube kanalınızı özelleştirmek için www.youtube.com sitesine giriş yapın sağ üst kısımda bulunan profil resmine tıklayın ardından “Kanalım” seçeneğini seçin. Açılan sayfada “Kanalı Özelleştir” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra youtube kanalınız otomatik olarak özel görünümü alacaktır.

Bu adımlardan sonra youtube kanalınız video paylaşmaya hazır hale gelecektir. Tek yapmanız gereken youtube kanalınızda video paylaşarak para kazanmaya başlamak.

Author: Aliminati

Küçük youtube kanallarına umut ışığı olmak için yola çıktım. Youtube doyum noktasına ulaştı diyenlere inat sektördeki tecrübelerimi sizlere aktarıyorum. Siteden edindiğiniz bilgilerle sizin de şansınızı denemenize olanak sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir